A magyaroknak, a cseheknek és a lengyeleknek továbbra sem tetszik az EU zöld megállapodása
Csak garanciákkal és pénzügyi segítséggel lehetne meggyőzni őket.
Csak garanciákkal és pénzügyi segítséggel lehetne meggyőzni őket.
Azonnali kérdéseket kapott Orbán Viktor miniszterelnök a parlamentben. Egy LMP-s kérdésről Süsü jutott a miniszterelnök eszébe.
Végül is, a Fidesz kampányát elég jól megtámogatta a svéd együttes dala a kilencvenes években. Nem véletlenül emlékszünk még most is a szlogenre.
Az Országgyűlés kedden – a kormány családvédelmi akciótervének részeként – lehetővé tette, hogy a még nem nyugdíjas nagyszülők a jövő év első napjától jogosulttá válhassanak a gyermekgondozási díjra.
Magyar, cseh és lengyel vétó miatt bukott el korábban a terv, hogy az EU 2050-ra klímasemleges legyen. Több szervezet most arra kérik az érintetteket, hogy a következő szavazásnál legyenek észnél.
Egy új kamerarendszer miatt kerül ennyivel többe a projekt.
„Üzend meg, nem lesz több stadion, nem lesz atlétikai világbajnokság sem.” Ez Hadházy Ákos javaslata színházügyben.
Az új politikai helyzetet még szokni kell, de egyenrangú félnek tekintik Karácsonyt – állítja a Budapestért és a fővárosi agglomerációért felelős államtitkár. Fürjes Balázs a hvg.hu-nak adott interjúban azt mondta, a kormánynak esze ágában sincs kiszállni a BKV finanszírozásából, szerinte a Puskás Arénában nem lett volna értelme atlétika pályának, 2032-re pedig nem pályázunk olimpiára. Nem tagadta: műemlékek ügyében (beleértve a Budai Várat is) beleállnak a vitákba a nemzetközi szervezetekkel. Fürjes Balázzsal még a színházakat érintő változás előtt beszéltünk.
Szerinte a rezsim minden kritikus hangot el akar némítani.
Podcast arról, hogy titkosítás helyett a kormányülések szövegeit egyszerűen eltüntetik. Majtényi László szerint az Orbán-kormányt már nem lehet demokratikus fogalmakkal leírni, ez már autokrácia.
„Meggyőződésünk, hogy a korrupciógyanús ügyek amiatt szaporodtak el, mert verseny helyett régi-új kapcsolatrendszerek határozzák meg az üzleti élet jó részét” – mondta a kormányfő 1998-ban.
A második világháború után 74 évvel Európa képes az önpusztító üzemmódra, pedig létrehozta a legjobbat, az Európai Uniót – állítja a 2019-es budapesti Lengyel Filmnapokon bemutatott Éter című film lengyel rendezője. Interjú.
Együtt ebédelt Einsteinnel és Neumann Jánossal, a Buckingham-palotában ugyanúgy érzi magát, mint bármelyik budapesti bisztróban. Alexander Brody a világ egyik legfontosabb reklámcégének elnöke volt, ma már könyveket ír és szerkeszt. HVG-Portré.
A kormányfő Japánban van, de a Mikulás nem feledkezett meg az otthoniakról.
Aki tudja, hogyan kell megművelni a földet, a túlélés zálogát tartja a kezében – hangoztatta Lévai Anikó.
A 22 éves helyettes államtitkár-jelölt kedvéért törvényt módosít a Fidesz-kétharmad, azonban ennél sokkal fajsúlyosabb kérdésekben is estek már láncfűrésszel a jogrendszernek.
Az igazságügyi miniszter a Weltnek adott interjút, szerinte a konzervatív médiumok csupán a tájékoztatás kiegyensúlyozottságára törekednek, és a magyar sajtópiac a piacgazdaság szabályai szerint szerveződik.
A kormányfő egy magyar alkotásokból nyílt kiállítás megnyitója miatt utazott Tokióba. Szerinte a világ jól jár, ha vannak magyarok.
Évek óta benn heverő panaszok ügyében szüntette meg az eljárást az Alkotmánybíróság arra hivatkozva, hogy azokat egy tavalyi törvénymódosítás okafogyottá teszi. Azt nem lehet tudni, hogy a testület miért nem foglalkozott előbb az ügyekkel. Mindhárom esetben tüntetésekről volt szó.